Kıbrıs Tatil için bir cennet
31 Ağustos 2012 – 06:04 | One Comment

Dört mevsim güneş aldığı için yaz sezonu oldukça uzun olan Kıbrıs’ın birçok noktasında denize girmek mümkün. Birbirinden güzel plajlarıyla farklı seçenekler sunan Kuzey Kıbrıs sahilleri, altın sarısı kumu ve berrak deniziyle misafirlerini bekliyor.
İhtişamlı dünyası, misafirlerine …

Read the full story »
İzmir

Gezi rehberi

Kamp Yerleri

Tanıtım

Home » İstanbul, Gezi rehberi

Arnavutköy Sosyal Tesisleri

Submitted by on 05 Ekim 2007 – 06:52No Comment
Divan Antalya

fil572.jpg
Eski bir Rum köyü olan Arnavutköy; adını çağlar sonrasını gören dahi devlet adamı Fatih Sultan Mehmet’in Arnavutluk’tan getirip yerleştirdiği Arnavut Halkından almıştır.
Arnavutköy Boğazın Avrupa yakasında yeşilin binbir tonu ile mavinin kucaklaştığı yerdir. Buradan sular akşam vakti Boğaz dalgalarının etkisiyle alev alev olur. Kuruçeşme ile Bebek arasında kalmaktadır. Arnavutköy sosyal tesisinden Kandilli ve Vaniköy’ü seyretmeye doyum olmaz. 1980 sonrasında Boğazın sit alanı ilan edilmesiyle Arnavutköy’ün doğal kimliği de koruma altına alınmıştır.
Arnavutköy Sosyal Tesis binası Arnavutköy sahilinde 1954 yılında nahiye binası olarak yapılmış ve uzun müddet de nüfus müdürlüğü binası olarak kullanılmıştır.
Dünya’nın incisi boğazın en güzel yerlerinin birinde harika bir boğaz manzarasına sahip olan tesisimiz; 80 kişilik kapalı alakart restoranı, 120 kişiye rahatça hizmet verecek tarzda düzenlenmiş bahçe kafeteryası, ortalama 50 araçlık otoparkıyla hizmetini sürdürmektedir.

Adres : Arnavutköy Cad. No: 15 Arnavutköy / İstanbul
Telefon : (0212) 257 42 08 – 257 66 87
Fax : (0212) 265 21 73

Bilgiler İBB web sitesinden alınmıştır.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı Santral Telefonları
Saraçhane: (0212) 455 13 00 – Merter: (0212) 449 40 00

Be Sociable, Share!

Leave a comment!

Add your comment below, or trackback from your own site. You can also subscribe to these comments via RSS.

Be nice. Keep it clean. Stay on topic. No spam.

You can use these tags:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This is a Gravatar-enabled weblog. To get your own globally-recognized-avatar, please register at Gravatar.